ENİGMA-1

template
template
template

Bu kitapta, klasik düşünme sisteminden bağımsız anlatılar zihnin sınırlarının aşılmasında hayali bir araç olarak kullanılmıştır.

Kitaptaki anlatılar bilimsel veri olarak adlandırılamaz, değerlendirilemez, örnek alınmaz ve herhangi bir mecrada kullanılamaz.

Şaçma olarak değerlendirmesinde sakınca yoktur.

Maksat zihinlere kapı açmaktır. Zira açılan her bir kapı aydınlığa açılan ayrı bir kapıdır. Doğruluğunu ve yanlışlığının değerlendirilmesi demek kitabın yazılış amacıdır. Zihnin bambaşka kapılara ulaşması hedef alınmıştır.

Çünkü; bilmediklerimizin yanında bildiklerimiz hiçbir şey...

Çağımız 21 inci yüzyıl, teknolojinin getirdiği imkânlar ile gözetleme, izleme ve dinleme çağıdır.

Bu kitapta; küresel ve bölgesel Ortadoğu gerçekleriyle kurgulanan ve çağımıza uyarlanan “Enigma Oyunu” ile siber espiyonaj/ küresel casusluk anlatılmıştır.

Oyunun merkez üssü her zaman Ortadoğu’dur. Oyunun kalbi, Anadolu’dur.

Oyunun amacı, insanları bir makine gibi hareket ettirmektir. Antik çağdaki köleler gibi...

Oyundan çıkmak her yiğidin harcı da değildir! Cesaret cinsiyetle de alakalı değildir.

Oyundaki cesaretin kahramanı gazeteci- hukukçu ve ‘Sanal Gerçeklik Laboratuvarı’ kurucusu Gelecek Bilimcisi Sibel Yaman’dır. İllüzyonlarla dolu uyku halinden uyanmayı başarabilmiştir.

O, artık oyun bozandır!

Siber espiyonaj-küresel casusluk ondan sorulur.

Sibel küçük oyunun içinde oyun kurarken meğerse büyük oyunun içinde bir oyuncak olduğunu geç anlar. Sırtındaki iz oyunu bozan anahtardır.

template
template

‘’Hedef; insan zihnindeki savaşı kazanmak’’

Allen Dulles-CIA Eski Başkanı

O halde ,Tanrım beni benden koru!

“TÜRBÜLANS” ve “SOYAĞACI” isimli romanlarının yazarı OZ*NUR’dan bu kez bizleri şaşırtan farklı bir kitap gelmesi beni hem heyecanlandırdı hem de açıkçası mutlu etti. “ENİGMA-1” isimli kitabımız siber espiyonaj-casusluk konusunun ele alındığı inanılmaz derecede akıcı ve heyecan dolu bir roman. Kurgusu, dili, akıcılığı ve yine güncel olayların inceden romana işlendiği keyifle okuyabileceğiniz bir roman. Bilim kurgu türünün farklı bir boyutunu çok daha güçlü bir anlatım eşliğinde yaşamak ister misiniz? O halde ne duruyorsunuz. Bir an önce okumanızı tavsiye ediyorum. Yazarımızın kitap ile ilgili kısa notları ile sizleri baş başa bırakmadan önce bir kez daha kendisine bu denli güçlü ve üst düzey eserleri bizleri sunduğu için teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılarımla…

Yazarın dilinden kitabımız;

“Çağımız; teknolojinin getirdiği imkânlar ile gözetleme, izleme ve dinleme çağıdır.

Bu kitapta; küresel ve bölgesel Ortadoğu gerçekleriyle kurgulanan ve çağımıza uyarlanan ‘Enigma Oyunu’ ile siber espiyonaj -küresel casusluk- anlatılır.

Oyunun merkez üssü Ortadoğu’dur. Oyunun kalbi Anadolu’dur.

Oyunun amacı, insanları bir makine gibi hareket ettirmektir. Antik çağdaki köleler gibi...

Oyundan çıkmak her yiğidin harcı değildir!

Oyundaki kahramanımız gazeteci-hukukçu ve ‘Sanal Gerçeklik Laboratuvarı’ kurucusu Gelecek Bilimcisi Sibel Yaman’dır. İllüzyonlarla dolu uyku halinden uyanmayı başarabilmiştir.

O, artık oyun bozandır!

Siber espiyonaj-küresel casusluk- ondan sorulur.

Sibel küçük oyunda oyun kurarken meğerse küresel büyük oyunda bir oyuncak olduğunu geç anlar.”

Ünal Kar
Şair Yazar

OKURDAN GELENLER